Разлика помеѓу преработките на „Столб“

Додадени 79 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Teatro juarez columns guanajuato.jpg|мини|Columns]]
'''Столбовите''' се носечки елементи вертикално поставени и служат како лежиште врз кои се потпират хоризонталните носечки елементи – [[греди]].
 
19

уредувања