Разлика помеѓу преработките на „Американска академија на уметностите и науките“

с
с (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q463303 (translate me))
{{Ризница-ред|American Academy of Arts and Sciences|Американската академија на уметностите и науките}}
 
[[Категорија:Научни друштва во САД]]
[[Категорија:Уметнички организации]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките| ]]