Разлика помеѓу преработките на „Роки“

Додадени 955 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Роки]]
[[Категорија:Американски филмови]]
[[Категорија:Спортски филмови]]
[[Категорија:Драмски филмови]]
[[Категорија:Бокс филмови]]
[[Категорија:Добитници на оскар за најдобар филм]]
[[Категорија:Филмови за спортисти]]
[[Категорија:Филмови за боксери]]
[[Категорија:Филмови со Силвестер Сталоне]]
[[Категорија:Филмови на Џон Ејвилдсен]]
[[Категорија:Филмови произведени од Роберт Чартоф]]
[[Категорија:Филмови произведени од Ирвин Винклер]]
[[Категорија:Сценарија на Силвестер Сталоне]]
[[Категорија:Филмови на англиски јазик]]
[[КатегоријаФилмови што се одвиваат во Пенсилванија]]
[[Категорија:Филмови што се одвиваат во Филаделфија]]
[[Категорија:Филмови снимени во Пенсилванија]]
[[Категорија:Филмови снимени во Филаделфија]]
[[Категорија:Филмови на United Artists]]
[[Категорија:Филмови во Националниот филмски регистер на САД]]
320

уредувања