Разлика помеѓу преработките на „Купа (река)“

Одземени 7 бајти ,  пред 3 години
с
отстранета Категорија:Притоки на Сава; додадена Категорија:Савски слив користејќи го HotCat
с (отстранета Категорија:Притоки на Сава; додадена Категорија:Савски слив користејќи го HotCat)
[[Категорија:Реки во Словенија]]
[[Категорија:Меѓународни реки во Европа]]
[[Категорија:ПритокиСавски на Саваслив]]
[[Категорија:Погранични реки]]
[[Категорија:Карловачка жупанија]]