Разлика помеѓу преработките на „Купа (река)“

Додадени 43 бајти ,  пред 3 години
*[http://www.panoye.com/panorama.977-kupa-source.html Панорама на изворот]
*[http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/tourism/eden/themes-destinations/countries/slovenia/river-kolpa Awarded EDEN - European Destinations of Excellence non traditional tourist destination 2010]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Реки во Хрватска]]