Савана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 34 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Савани на Савана)
сНема опис на уредувањето
[[File:La Gran Sabana.jpg|thumb|San Rafael [[Gran Sabana]], [[Venezuela]].]]
 
{{Кепенова класификација}}
 
[[en:Savana]]
{{Нормативна контрола}}