Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Киргистан]]
* [[Киргизи]]
* [[ТурскиТуркиски јазици]]
 
==Надворешни врски==
3.880

уредувања