Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|iso3=klj
|семејствобоја=Altaic
|сем1=[[Алтајски јазици|алтајскиАлтајски]]
|сем2=[[Туркиски јазици]]
|азбука=
3.905

уредувања