Разлика помеѓу преработките на „Халачки јазик“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|семејствобоја=Altaic
|сем1=[[Алтајски јазици|алтајски]]
|сем2=[[ТурскиТуркиски јазици]]
|азбука=
|ранк=
3.805

уредувања