Васил Тоциновски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 46 бајти ,  пред 4 години
с
 
== Творештво ==
===== '''Белетристика ====={|'''
 
|-
|valign=top|
*„Тајна во сонот“ (поезија, 1972).
*„Настан во автобусот“ (хуморески, 1974).
*„Затворен ковчег“ (поезија, 2011).
*„Сушачко попладне“ (раскази, 2012).
 
===== Книги за македонската литературна историја: книжевно-историски студии =====
 
 
==Наводи==
{{наводи}
 
 
[[Категорија:Гевгеличани]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
|}
107

уредувања