Тане Николов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 4 години
с
Отстрането уредувањето на 2.130.99.17 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 2.130.99.17 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
Ознаки: Отповикување Отповикај
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}
'''Тане Николов Жеков''' — бугарскимакедонски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидер на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== Биографија ==