Марсел Дишан: Разлика помеѓу преработките

Додаден 81 бајт ,  пред 4 години
Вметнувам слика
(Создадено преведувајќи ја страницата „Марсел Дишан“)
 
(Вметнувам слика)
[[Податотека:Marcel Duchamp 01.jpg|мини|Марсел Дишан]]
{| class="infobox biography vcard" style="width: 22em; margin-bottom: 570px;" tabindex="0"
 
! colspan="2" style="text-align:center;font-size:125%;font-weight:bold" |<span class="fn">Марсел Дишан</span>
|}