Разлика помеѓу преработките на „Куртамзали“

Одземени 124 бајти ,  пред 3 години
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 година селото има околу 12 жители, сите [[Турци]].
 
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 121 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
|-
| [[Турци]]
| 199119
|-
| [[Роми]]
|-
|}
 
== Општествени институции ==