Разлика помеѓу преработките на „Општина Дојран“

Додадени 336 бајти ,  пред 3 години
Ознака: Изворно уредување 2017
 
== Демографија ==
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
| '''Националност'''
| '''Процент'''
|-
| [[Македонци]]
| 77.09%
|-
| [[Албанци]]
| 0.50%
|-
| [[Турци]]
| 11.73%
|-
| [[Роми]]
| 1.72%
|-
| [[Власи]]
| 0.09%
|-
| [[Срби]]
| 8.08%
|-
| [[Бошњаци]]
| 0.06%
|-
| други
| 0.73%
|-
|}
 
== Општествени институции ==