Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
поврзница клише
(Бришење на "Anthropomorphic_Valentine,_circa_1950.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна...)
(поврзница клише)
И сите слатки цвеќиња,кои растат в шума.
 
Модерното [[клише]] на поемите за Денот на вљубените можат да се најдат во колекцијата на англискиот расадник на рими на Гамер Гартон Гарланд(1784):
Розите се црвени,темјанушките плави
Медот е сладок а исто така и ти