Разлика помеѓу преработките на „Општина Добрушево“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Општини во Македонија| | име=Општина _Добрушево<br><small>денес дел од Општ...)
 
{{Инфокутија Општини во Македонија|
| име=Општина _ДобрушевоДобрушево<br><small>денес дел од [[Општина Битола]]</small>
| седиште=[[Добрушево]]
| слика мапа=