Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 5 бајти ,  пред 3 години
Одбиена последната промена (од 194.88.228.86) и ја поврати преработката 3608194 на 92.53.53.143
(Откажано уредувањето 3608194 на уредникот 92.53.53.143 (разговор))
Ознака: Отповикај
(Одбиена последната промена (од 194.88.228.86) и ја поврати преработката 3608194 на 92.53.53.143)
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}
'''Тане Николов Жеков''' — бугарски македонски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидер на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== Биографија ==