Палата: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување, ситна поправка)
 
==Палатата како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Мали палати“ (''Little Palaces'') - песна на британскиот [[Рок-музика|рок-музичар]] [[Елвис Костело]] (''Elvis Costello'') од 1986 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Costello-Show-Featuring-The-Attractions-And-Confederates-King-Of-America/release/1560290 DISCOGS, The Costello Show Featuring The Attractions And Confederates* ‎– King Of America (пристапено на 26.3.2018)]</ref>
 
== Наводи ==