Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Додадени 680 бајти ,  пред 11 година
→‎Надворешни врски: додадени се неколку надворешни врски
с (Бот Додава: zh-min-nan:Liguria)
(→‎Надворешни врски: додадени се неколку надворешни врски)
 
==Надворешни врски==
* [http://www.regione.liguria.it/ Официјален сајт на Регионот Лигурија]
'''Институции'''
* [http://www.turismoinliguria.it/lirgw/turismo/ep/preHome.do Портал посветен на туризмот во Лигурија] ('''италијански''';'''француски''';'''англиски''';'''шпански''';'''германски''';'''руски''';'''кинески''';'''јапонски''')
*[http://www.regione.liguria.it/ Официјален сајт на Регионот Лигурија]
* [http://www.initaly.com/regions/liguria/liguria.htm Добредојдовте во Лигурија] ('''англиски''')
* [http://www.premier.net/~Italy/Liguria.htm Лигурија ] ('''англиски''')
* [http://goitaly.about.com/od/liguria/l/bl-liguria-map.htm Интерактивна туристичка карта на Лигурија] ('''англиски''')
 
 
959

уредувања