Разлика помеѓу преработките на „Пјер Латур“

Додадени 242 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Податотека:MaillotFra.PNG|20п]] Национален друмски првак (2017)
| medaltemplates =
| updated = 225 јануаримарт 2018
}}
 
: 6. Хроно де Насионс
: 9. [[Милано-Торино]]
;2018
: 3. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2018|Волта а Каталуња]]
::1. [[Податотека:Jersey blue lines volta.svg|20п]] Пласман за млад возач
: 8. Класик Сид-Ардеш
{{colend}}