Давид Луис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
==== {{flagicon|Франција}} Париз Сен Жермен ====
*'''{{Трофеј-Франција (Лига 1)}} [[Лига 1 (Франција)|Лига 1]]''' (2) : 2014-2015, 2015-2016
*'''{{Трофеј-Куп на Франција}} [[Фудбалски куп на Франција|Куп на Франција]]''' (2) : 2014-2015, 2015-2016
*'''{{Трофеј-Лига куп на Франција}} [[Лига куп на Франција|Лига куп на Франција]]''' (2) : 2014-15, 2015-16
*'''[[Суперкуп на Франција]]''' (3) : 2014, 2015, 2016.