Давид Луис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 153 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*{{Nfteams|42148}}
*[http://www.transfermarkt.co.uk/en/david-luiz/profil/spieler_46741.html Профил на transfermarkt.co.uk]
 
{{Состав на Бразил на Светското првенство 2014}}
{{Состав на Бразил на Копа Америка 2015}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Давид Луис}}