Разлика помеѓу преработките на „Богослужбен јазик“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[коптски јазик]] — Коптската православна црква
*[[класичен ерменски]] — [[православие]]
*[[Коинекоине]] — [[Грчка православна црква]]
*[[санскрит]] — [[хиндуизам]],