Разлика помеѓу преработките на „Струшки вечери на поезијата“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
|[[2017]]<ref>{{цитирање вести|https://www.slobodnaevropa.mk/a/29113248.html|title=Адам Загајевски добитник на „Златен венец“ на СВП 2018|last=|first=|date=21.03.2018, 12:32|publisher=Радио Слободна Европа|accessdate=2018-03-21}}</ref>
|[[Адам Загајевски]]
|{{знаме|ПочскаПолска}}
|}