Разлика помеѓу преработките на „Вилијан Борхес да Силва“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 | playername = {{flagicon|Бразил}} Вилијан | image = Податотека:DK-Che...)
 
[[Категорија:Бразилски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Коринтијанс]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Шахтар ДоњецкДонецк]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Челси]]