Разлика помеѓу преработките на „Корејски календар“

Додадени 3.018 бајти ,  пред 3 години
Создадена страница со: Традиционалниот '''Kорејски календар''' е лунисоларниот календар, како и традиционал...
(Создадена страница со: Традиционалниот '''Kорејски календар''' е лунисоларниот календар, како и традиционал...)
(нема разлика)
270

уредувања