Разлика помеѓу преработките на „Операција Оверлорд“

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:ВтораБитки на Франција во Втората светска војна]]
[[Категорија:Битки на Обединето Кралство во Втората светска војна]]
[[Категорија:Битки на САД во Втората светска војна]]
[[Категорија:Битки на Канада во Втората светска војна]]
[[Категорија:Инвазии во Втората светска војна]]
[[Категорија:Битки на Германија во Втората светска војна]]