Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

Одземени 255 бајти ,  пред 2 години
с
Отстрането уредувањето на PowerBUL (разговор), вратено на последната верзија на Пакко
с (Отстрането уредувањето на PowerBUL (разговор), вратено на последната верзија на Пакко)
Ознака: Отповикување
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Монтанска област'''</br><small> <big> Област Монтана </small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Montana Province location map.svgpng|270px|Карта на Бугарија, Монтанска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
== Надворешни врски ==
* [http://www.montanabg.org/ Официјален сајт на Монтанска област]
 
* [http://bg-rock-archives.com/state.php?st=M Музички групи и изведувачи на рок музика или сродна музика од областа] на веб-сајтот [[Бугарски рок архиви]]
 
{{Области во Бугарија}}