Разлика помеѓу преработките на „Шумен (област)“

Додаден 241 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (PowerBUL ја премести страницата Шуменска област на Шумен (област))
* [http://www.oblastshumen.icon.bg/ Областна администрација на Шуменска област]
* [http://www.shumenbg.com/ Всичко за град Шумен]
* [http://bg-rock-archives.com/state.php?st=H Музички групи и изведувачи на рок музика или сродна музика од областа] на веб-сајтот [[Бугарски рок архиви]]
 
{{Области во Бугарија}}
230

уредувања