Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

Додадени 240 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (PowerBUL ја премести страницата Монтанска област на Монтана (област))
== Надворешни врски ==
* [http://www.montanabg.org/ Официјален сајт на Монтанска област]
* [http://bg-rock-archives.com/state.php?st=M Музички групи и изведувачи на рок музика или сродна музика од областа] на веб-сајтот [[Бугарски рок архиви]]
 
 
{{Области во Бугарија}}
230

уредувања