Разлика помеѓу преработките на „Укулеле“

Додадени 1.866 бајти ,  пред 3 години
Создадена страница со: {{Infobox Instrument | image = Ukulele1_HiRes.jpg | image_capt = професионално Укулеле | background = string | classification = Ж...
(Создадена страница со: {{Infobox Instrument | image = Ukulele1_HiRes.jpg | image_capt = професионално Укулеле | background = string | classification = Ж...)
(нема разлика)