Разлика помеѓу преработките на „Гагауски јазик“

Додадени 17 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|}
 
Од [[1990]] во употреба е [[Латиница|латинска азбука]]:
 
{| style="font-family:Arial Unicode MS; font-size:1.4em; border-color:#000000; border-width:1px; border-style:solid; border-collapse:collapse; background-color:#F8F8EF"
3.431

уредување