90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 194 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Откритија на Чед Трухиљо користејќи го HotCat)
 
[[Категорија:Џуџести планети]]
[[Категорија:Седноиди]]
[[Категорија:Откритија на Мајкл Браун]]
[[Категорија:Откритија на Чед Трухиљо]]
[[Категорија:Откритија на Дејвид Рабиновиц]]