90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Сончев систем}}
 
[[Категорија:СончевЏуџести системпланети]]
[[Категорија:Откритија на Мајкл Браун]]