Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

Одземени 4 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Менува: ar:جائزة إيمي
с (Бот Додава: bs, ca, cs, da, el, eo, fa, ko, mr, no, ro, sh, sr, th Менува: bg, en, it, pt, ru)
с (Бот Менува: ar:جائزة إيمي)
[[Категорија:Телевизиски емисии]]
 
[[ar:جوائزجائزة الإيميإيمي]]
[[bg:Еми (награда)]]
[[bs:Emmy nagrada]]
5.665

уредувања