Разлика помеѓу преработките на „Фока (византиски цар)“

с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Јустинијанова династија]]
[[Категорија:Византиски императорицареви од 7 век]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]
[[Категорија:Починати во 610 година]]