Разлика помеѓу преработките на „Франциско Франко“

Додадени 169 бајти ,  пред 3 години
с (Отстрането уредувањето на 81.184.214.191 (разговор), вратено на последната верзија на P.Nedelkovski)
 
== Шпанија под Франко ==
{{Triple image|center|Las huellas de Franco, Ceuta (2).jpg|210|Madrid - Moncloa - Arco de la Victoria - 20050220.jpg|430|Coat of Arms of Spain (1945-1977).svg|180| | }}
=== Франкова Шпанија ===
{{Главна|Франкова Шпанија}}