Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Country data Republic of China (1912-1949)“

Создадена страница со: {{ {{{1<noinclude> |country showdata </noinclude>}}} | alias = Република Кина (1912—1949) | shortname alias = Кина | flag alias = Fla...
(Создадена страница со: {{ {{{1<noinclude> |country showdata </noinclude>}}} | alias = Република Кина (1912—1949) | shortname alias = Кина | flag alias = Fla...)
(нема разлика)