Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

с
нема опис на уредувањето
с
с
:''ЈАР пренасочува тука. За други значења видете [[ЈАР (појаснување)]].''
:''Јужна Африка пренасочува тука. За регионот видете [[Јужна Африка (регион)]]. За други значења, видете [[Јужна Африка (појаснување)]].''
 
 
== Наводи ==
{{reflistнаводи}}
 
== Поврзано ==
* [[Јужна Африка (регион)]]
 
== Надворешни врски ==