Разлика помеѓу преработките на „Благоја Георгиевски“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Георгиевски бил учесник на [[Летни олимписки игри 1976|Летните олимписки игри]] во [[1976]] година кои се одржале во [[Монтреал]] како член на [[Машка кошаркарска репрезентација на Југославија|Југословенската кошаркарска репрезентација]], каде освоил сребрен медал. На [[Европско првенство во кошарка 1971|Европско првенство]] во 1971 година, кое се одржало во [[Западна Германија]], како член на [[Машка кошаркарска репрезентација на Југославија|Југословенската кошаркарска репрезентација]] Георгиевски освоил сребрен медал.
Буштур својата кариера ја поминал во [[КК Работнички]], а бил и амбасаборамбасадор на [[Специјалните Олимписки Игри]].
 
{{DEFAULTSORT:Георгиевски, Благоја}}
171

уредување