Копје: Разлика помеѓу преработките

Додадени 87 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Нова Страница)
 
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{внимание}}
{{викификација}}
{{некатегоризирана}}
[[Податотека:Roman soldier 175 aC in northern province.jpg|мини|Изведувач на 2005 година со опрема на римски војник од околу 175 година со копје (пилум), меч и штит.]]