Разлика помеѓу преработките на „Карипско Море“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
[[Податотека:CaribbeanIslands.png|thumb|right|350px|Карта на Карипското Море]]
 
'''Карипското Море''' се наоѓа на [[Јужна полутопка|ЈужнатаЗападната полутопка]]. Опколено е со [[Северна Америка]], [[Средна Америка]], [[Јужна Америка]] и [[Антили]]те.
 
 
1

уредување