Разлика помеѓу преработките на „10 јануари (починале)“

Додадени 142 бајти ,  пред 3 години
дополнување, ситна поправка
с
(дополнување, ситна поправка)
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Жулињо]] — бразилски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2006]] 
|[[Фадил Тоскиќ]] — босански и југословенски пејач.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2016]] 
|[[Дејвид Боуви]] — англиски [[пејач]] и [[текстописецРок-музика|рок]]-музичар.
|}
<noinclude>