12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
дополнување
Ред 6:
|valign="top" align="right"|[[1802]] 
|[[Виктор Буњаковски]] — руски [[математичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1939]] 
|[[Даглас Фербанкс]] — американски [[филм]]ски глумец, [[режисер]] и продуцент.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]]