Разлика помеѓу преработките на „Методија Андонов - Ченто“

нема опис на уредувањето
с
|caption =
|order =
|office = Претседател на Иницијативниот Комитет за свикување на АСНОМ
|term_start = 1943
|term_end = 1944
|term_end3 = 1953
|birth_date = {{Birth date|1902|8|17|df=y}}
|birth_place = {{роден во|Прилеп|МакедонијаБитолски вилает|Отоманска Империја}} {{flagicon|Ottoman Empire}}</small> (денес [[Македонија]])
|death_date = {{починал на и возраст|df=yes|1957|07|24|1902|08|17}}
|death_place = {{починал во|Прилеп|НР Македонија}} {{flagicon|SR Macedonia}}</small>