8 јули (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1967]] 
|[[Вивиен Ли]] — [[САД|американска]] [[филм]]ска и [[театар]]ска [[актерглумица]]ка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1994]]