Разлика помеѓу преработките на „22 јануари (починале)“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1994]] 
|[[Тели Савалас]] — американски актерглумец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1997]]