12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Дарко Дамески]] — македонски актерглумец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1985]]