Коста Шахов: Разлика помеѓу преработките

Додаден 181 бајт ,  пред 4 години
с
Нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* [[:s:„Покана“, Коста Шахов|„Покана“]] од Коста Шахов од 1888 година на Викиизвор.
* [http://strumski.com/biblioteka/?id=1677 "Зугра. Разказ од животот на македонските бугари во 1880 – 1 г."] од Коста Шахов
 
{{Дејци на Македонскиот комитет}}
145

уредувања