Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
(Додавање интервики)
==Надворешни врски==
 
*{{en}} [http://www.peacecorpswriters.org/pages/depts/resources/resour_writers/100daysbook/bk100da.html Како да напишете роман во 100 дена или помалку]
 
 
2.626

уредувања